Kağıthane’de Tüp Bebek Semineri Düzenlendi

23 Temmuz, 20:19
tarihin de güncellendi.
Prof. Dr. Banu Kumbak Aygün
Prof. Dr. Banu Kumbak Aygün
Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanı

Kağıthane Belediyesi Kent Konseyi ve VM Medical Park Hastanesi tarafından ‘Tüp Bebek Semineri’ gerçekleştirildi.

Kağıthane Belediyesi Nikah Salonu’nda düzenlenen seminere, Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ve eşi Fatma Kılıç, İstanbul Aydın Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Banu Kumbak Aygün, uzman diyetisyen Olcay Barış ve embriyolog Deniz Yıldırım ile vatandaşlar katıldı.

Seminerde konuşan Başkan Kılıç, Kent Konseyi Kadın Meclisi ve VM Medical Park Hastanesi’nin ortaklaşa yaptığı çalışmalar sayesinde katılımcılara yönelik çeşitli hastalıklar ve tedavi yöntemlerini anlatan seminerler düzenlediklerini söyledi.

Tüp bebek seminerinin de bunlardan biri olduğunu ifade eden Başkan Kılıç, ‘’Bebek sahibi olan çiftleri görünce çok mutlu oluyoruz. Tüp bebekle ilgili en önemli şeyin eğitim olduğunu düşüyoruz. Bu anlamda çeşitli sağlık kuruluşlarıyla çalışmalar yürütüyoruz. Geçtiğimiz yıllarda da bunları yaptık. Bu proje neticesinde çocuk sahibi olan komşularımız, hatta birden fazla çocuk sahibi olan komşularımız da var. Çok mutlu olduğumuz bir çalışma’’ dedi.

İstanbul Aydın Üniversitesi  Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Banu Kumbak Aygün de hastalarına yaklaşık 15 yıldır tüp bebek tedavisi uyguladığını anımsatarak, ‘’Günümüzde teknolojik gelişmeler, laboratuvar yöntemlerindeki ilerlemeler sonucunda çok büyük katkılar elde ettik. 10 sene öncesine kadar yüzde 30’larda olan gebelik oranlarımız artık yüzde 80’lere dayandı. Bu gelişmelerle embriyo seçimlerini daha iyi bir şekilde yapabiliyoruz’’ diye konuştu.

Seminerin sonunda gerçekleştirilen çekilişle, 2 kişi ücretsiz, 5 kişi de yüzde 50 indirimli tüp bebek tedavisi hakkı kazandı.

Bize Yazın
Sizi Arayalım