Suni Sancı Nedir? Ne Zaman Ve Kime Uygulanır?

Suni sancı doğum ağrıları kendiliğinde başlamadığında rahim kasılmalarını başlatmak için kullanılan yöntemdir. Aslında şiddeti normal doğum ağrılarından farklı değildir fakat anne adayının doğal olarak ağrılar başlamadığı için durumu farklı değerlendirmesi ve beklentisinin farklı olması nedeniyle ağrı hissi yüksek olabilmektedir. Bu durumu epidural anestezi ile telafi etmek mümkündür. Suni sancı anne adayının kalp hastalığı gibi medikal problemleri olduğunda ya da bebeği doğurtma gerekliliği olan preeklampsi ya da gelişme geriliği gibi durumlarda uygulanması önerilir.Bu gibi durumlarda hekimin değerlendirmesine ve önerilerine göre davranmak hem anne adayı hem de bebeğin sağlığı için doğru olacaktır.

Prof. Dr. Banu Kumbak Aygün

Dr. Aygün, 1972 İstanbul doğumludur. İstanbul Medipol Üniversitesi tüp bebek merkezi kurucusu, İstanbul Aydın Üniversitesi Hastanesi tüp bebek merkezi sorumlusudur. Türkiye'nin en iyi tüp bebek doktorları ilk 10 içerisinde gösterilmektedir.
0 0 vote
Article Rating
Takip Et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Anasayfa
WhatsApp
Telefon
Ara
searchhomephonephone-squarewhatsapp
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram