Gebelikte 34. Hafta

GEBELİKTE 34. HAFTA
Gebelikte 34. hafta itibari ile bebeğiniz artık ultrason da size tebessüm bile edebilir. Bu tebessümü gören anne adayı mutluluktan tüm çektiklerini unutur. Bebeğinizin ne kadar mutlu olduğunu görmek sizi de çok mutlu edecektir. Gebelikte 34. hafta bebeğinizin saçları iyice uzamış ve kaşları da tam olarak belirgin olmuştur.
34 haftalık gebelikte bebeğinizin hareketlerini saymaya devam. Doktorunuz da zaten NST isteyecektir. Doktorunuzun özel istekleri, tetkikleri olacaktır. Bu dönemde sık kontrolde fayda vardır. Her hafta kontrole gidilmeli ve bebeğin gelişimi takip altına alınmalıdır.
GEBELİKTE 34. HAFTA DA BEBEĞİNİZİN KİLOSU VE BOYU NE KADARDIR?
Gebelikte 34. hafta itibari ile bebeğin kilosu 2225 gramdır. Bebeğiniz iyice ağırlaşıyor. Bu hafta itibari ile bebeğinizin boyu ise 44 cm’ dir. Artık kocaman bir bebektir.
GEBELİKTE 34. HAFTA HAMİLE ANNE ADAYINDA OLUŞAN DEĞİŞİKLİKLER NELERDİR?  
Bu hafta da anne adayının artık baya hareketleri yavaşlamasına rağmen yine de büyük heyecanla bebeğinin hatırına katlanır. Merakla bebeğini bekleyen anne ve baba adayı bebekle ilgili tüm hazırlıklarını tamamlamaya başlamış ve her türlü detayı ayrı ayrı düşünüp büyük bir titizlikle eksiklerini tamamlamış olmalıdırlar. Gebelikte 34. hafta bebeğin tüm malzemeleri ve anne adayına gerekli malzemeler ayarlanıp evin çıkışına yakın bir konumda hazır bir vaziyette bekletilmelidir.
Gebelikte 34. hafta hazırlanan kıyafetler ve bebek için alınan eşyalar, onun hassas tenine uygun kıyafetler olmalı ve onun cildine zarar verecek şeylerden uzak durulmalıdır. Bebeğin yatağı yumuşak olmalı, nevresimleri ise bebeğin cildine uygun kumaşlardan olmalıdır. yastıkları yumuşak fakat çok yüksek olmamalı ve bebeğin tenine temas edecek her şey mikrop ve bakteriden arındırılmış, anti bakteriyel ve anti mikro biyelsteril olmalıdır.
Bebeğin odası havadar olmalı, göz dinlendirecek renklerde ve huzur dolu olmasına dikkat edilmelidir. Bu kadar özen bebeğiniz için değer.
 

Prof. Dr. Banu Kumbak Aygün

Dr. Aygün, 1972 İstanbul doğumludur. İstanbul Medipol Üniversitesi tüp bebek merkezi kurucusu, İstanbul Aydın Üniversitesi Hastanesi tüp bebek merkezi sorumlusudur. Türkiye'nin en iyi tüp bebek doktorları ilk 10 içerisinde gösterilmektedir.

İlgili Makaleler

0 0 oy
Genel Skor
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Anasayfa
WhatsApp
Telefon
Ara
0
Soru sor, yorum yap.x
()
x
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram